wrapper

Центр ядерної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру відкрито 14 жовтня 2010 року. Центр розташовано в окремій будівлі на території КМКОЦ та є його структурним підрозділом.

Основним завданням Центру ядерної медицини КМКОЦ є надання високоспеціалізованої діагностичної та лікувальної допомоги онкологічним хворим. Обстеженню та лікуванню в Центрі підлягають хворі з підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення .

Центр оснащений сучасним діагностичним: (циклотронно-радіохімічний комплекс для синтезу радіофармпрепарата, 2 ПЕТ/КТ сканери, сучасна комбінована ОФЕКТ/КТ система та гамакамера) та лікувальним ( високоенергетичний лінійний прискорювач, апарат для ультразвукової абляції пухлин, апарат для контактної променевої терапії) обладнанням провідних виробників Siemens, General Electric, Philips, Varian.

Сучасний метод радіонуклідної діагностики ПЕТ/КТ (позитронна емісійна томографія) – гібридна технологія, що поєднує функціональну і анатомічну візуалізацію та дозволяє оцінити метаболічну активність утворення та його анатомічну локалізацію. Використовується для виявлення, локалізації, визначення стадії пухлини, для оцінки відповіді на проведене лікування. Особливо при раку легенів, лімфомі, пухлинах шлунково-кишкового тракту, меланомі, раку молочної залози.

ОФЕКТ/КТ радіонуклідний метод однофотонно-емісійної комп’ютерної томографії суміщений з КТ так само дозволяє отримати послідовну функціональну інформацію та анатомічну інформацію протягом одного дослідження. Дозволяє отримати інформацію про досліджувані органи і тканини, їх структуру і функції, характер і поширеність патологічного процесу.

В Центрі проводиться лікування на сучасному обладнанні для дистанційної та контактної променевої терапії (лінійний прискорювач «Oncor impression plus» , «Gamma Med plus»), що забезпечує підведення високих доз променевої терапії з мінімальним променевим впливом на оточуючі здорові тканини.

Терапевтична ультразвукова система JCSystem HIFU дозволяє проводити лікування доброякісних та злоякісних утворень печінки, підшлункової залози, фіброміоми матки.

Метод заснований на впливі високоінтенсивних сфокусованих ультразвукових хвиль, без пошкодження шкірних покривів, навколишніх тканин і органів.

В ЦЯМ працює 15 лікарів радіологів, 6 інженерів – фізиків,7 інженерів – хіміків, 9 інженерів по обслуговуванню медичного обладнання, 11- медичних сестер та 13 молодших медичних сестер, реєстраторів. Всі співробітники пройшли навчання по роботі на високотехнологічному обладнанні та щорічно проходять навчання в країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Підвищують кваліфікацію на курсах Європейського Співтовариства Терапевтичних Радіаційних онкологів (ESTRO) та Європейського Співтовариства ядерної медицини.

Відділення ПЕТ/КТ Центру ядерної медицини

ПЕТ/КТ відділення працює з грудня 2011 року в Центрі ядерної медицини в структурі Київського міського клінічного онкологічного центру.

Відділення оснащене двома сучасними ПЕТ/КТ сканерами : GE Discovery STE та Philips Gemini TF. Структура відділення складається з 2 санпропускників, маніпуляційної кімнати, 2 палат для пацієнтів, холу для очікування пацієнтів до введення РФП, холу для пацієнтів після обстеження, 2 кімнат зі сканерами та операторськими, кімната обробки даних ПЕТ/КТ, 2 технічних приміщень та ординаторської.

З липня 2014 року відділення очолює лікар з радіонуклідної діагностики, член EANM, Олійніченко Олена Геннадіївна. Співробітники: лікар з радіонуклідної діагностики – 4 , медичних сестер- 5, молодших медичних сестер – 3, медичні реєстратори- 4.

ПЕТ/КТ- сучасний діагностичний метод, що останнім часом став незамінним в онкології. Дослідження включає в себе два етапи: КТ-етап, що дозволяє отримати дані про анатомічні структури та локалізацію патологічного процесу, та власне ПЕТ-етап, що показує метаболічну активність клітин. В онкології даний метод використовується для знаходження первинних вогнищ, визначення наявності метастазів, моніторингу та оцінки ефективності лікування. У відділенні на даний час проводиться обстеження пацієнтів з радіофармпрепаратом 18F-FDG.

За період роботи у відділенні було обстежено 3000 пацієнтів.

Відділення є клінічною базою кафедри радіології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Зокрема у відділенні консультує кандидат медичних наук, доцент кафедри Фірсова Марія Миколаївна.

Наукові досягнення: лікарі відділення постійно проходять стажування за кордоном, приймають участь у вітчизняних та міжнародних конференціях.

За цей період опубліковано в українських медичних виданнях 10 статей та 2 в міжнародних медичних журналах.

Свої перспективи колектив відділення бачить у впровадженні в практику нових методик ПЕТ/КТ діагностики на основі нових радіофармпрепаратів.

Контакти

03115, м. Київ, вул. Верховинна, 69
тел/факс (044) 450-74-36
Реєстратура: тел. +38(044) 409 24 73
тел. +38(044) 365 04 10
режим роботи: з 8-00 до 15-42
Реєстратура Центру ядерної медицини:
тел. +38(044) 423 98 55
тел. +38(044) 423 96 07
Реєстратура патологоанатомічного відділення:
тел. +38(044) 365 04 37
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
"Лінія довіри КМКОЦ":
тел. +38(044) 423 46 49 - Графік
роботи: середа, п'ятниця з 14-00  до 15-00