wrapper

Якщо Ви зареєстровані за місцем проживання у м. Києві, Вам проведено біопсію чи видалення пухлини і Ваш лікар направляє Вас на консультацію або перегляд гістологічних скелець до патологоанатомічного відділення ("патогістологічної лабораторії") Київського міського клінічного онкологічного центру ("Київський онкодиспансер", "ОнкоЦентр м.Києва") то зауважте такі пункти:

1. Ваш лікуючий лікар має виписати Вам направлення на консультацію з вказанням повного клінічного діагнозу, дати проведення біопсії чи операції, зазначити додаткові клінічні дані, що суттєві для діагностики (наприклад тривалість захворювання, проведене лікування, при пухлинах - точну локалізацію, темпи росту, розміри, консистенцію, відношення до оточуючих тканин, метастази, наявність інших пухлинних вузлів, спеціальне лікування; при дослідженні лімфовузлів вказується аналіз крові; зскрібків ендометрію, молочних залоз - початок і кінець останньої нормальної менструації, характер порушень менструальної функції, дата початку кровотечі).

2. Ваш лікуючий лікар має виписати запит до патологоанатомічного відділення задля видачі гістологічних скелець та парафінових блоків для консультації. Зазвичай скельця і парафінові блоки зберігаються у патологоанатомічному відділенні тієї лікарні, де проводилась біопсія чи операція. У разі якщо в структурі лікувального закладу немає патологоанатомічного відділення, Вам повідомлять де проводилося патологогістологічне дослідження і там Ви маєте змогу його отримати задля консультації.
Ми наполегливо радимо брати на консультацію і гістологічні скельця і парафінові блоки (шматочки тканини залиті у парафін)! Часто трапляється. Коли для точної діагностики виникає потреба зробити додатковий зріз з парафінового блоку чи використати додаткове фарбування - все це робиться лише з парафінового блоку! Гістологічне скельце - це фінальний гістологічний матеріал і ніяких додаткових діагностичних методик з ним провести неможливо! Тому, якщо Ви не матимете парафінового блоку - ми не зможемо дати точної відповіді по походженню пухлини, ступеню її доброякісності чи злоякісності, варіанту гістологічної будови, агресивності, тощо.  Ви будете змушені знову повертатися назад, де отримали гістологічне скельце, задля отримання парафінового блоку - це згаїть Ваш час! Тому попіклуйтесь про це заздалегідь!

3. Під час отримання гістологічного скельця і парафінового блоку у лабораторії, уважно перевірте чи співпадають номера або шифри на них, чи однакові вони з номером який вказаний на патологогістологічному заключенні ("ПГЗ").

4. Вирушаючи на консультацію, візьміть із собою Вашу амбулаторну картку чи виписку з картки стаціонарного хворого ("історія хвороби", "виписний епікриз"), дані лабораторних та інструментальних методів досліджень, копію протоколу операції, опис знімків рентгенографії/рентгеноскопії, спіральної комп’ютерної томографії (СКТ), магнітно-резонансної томографії (МРТ), ПЕТ-КТ та інше. Чим більшу кількість інформації про додаткові методи дослідження отримає від Вас лікар на консультації, тим повніша картина про захворювання у ного вималюється і тим повніший буде діагноз!

Консультації проводяться з щоденно, окрім суботи та неділі, з 9.30 до 13.00 за адресою: м. Київ, вул. Верховинна 69, патологоанатомічне відділення, 2 поверх.
                                                  

Контакти

03115, м. Київ, вул. Верховинна, 69
тел/факс (044) 450-74-36
Реєстратура: тел. +38(044) 409 24 73
тел. +38(044) 450 92 64
тел. +38(044) 365 04 10
режим роботи: з 8-00 до 15-42
Реєстратура Центру ядерної медицини:
тел. +38(044) 423 98 55
тел. +38(044) 423 96 07
Реєстратура патологоанатомічного відділення:
тел. +38(044) 365 04 37
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
"Лінія довіри КМКОЦ":
тел. +38(044) 423 46 49 - Графік
роботи: середа, п'ятниця з 14-00  до 15-00